نظام پزشكي شهرستان هاي فردوس، بشرويه و سرايان
ويژه اعضای سایت
کلمه کاربری:
رمز عبور:
مایلم هم اکنون عضو شوم
رمز عبور را فراموش کرده ام


جدیدترین داروهای فارماکوپه ایران

معرفی داروهایی که ظرف همین 48 ساعت گذشته وارد فارماکوپه ایران شده‌اند:

استامینو گچ:


این دارو ترکیب یک درصد استامینوفن و 99 قسمت گچ است که جهت حال رفاه مصرف‌کنندگان محترم حرفه‌ای مواد افیونی به صورت فله‌ای در کلیه سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌ها، دکه‌های روزنامه فروشی و حتی داروخانه‌ها در حجم انبوه عرضه می‌شود.

ریواس تیگمین:

این دارو، دارای بیس گیاهی است و از عصاره گیاه ریواس برای ساختن آن استفاده شده است. ریواس ضد فراموشی است. 3 میلی‌گرم از این دارو دو بار در روز مناسب مصرف پزشکان پرکاری است که به خاطر شیفت‌ها و کشیک‌های مداوم، سالگرد ازدواج و روز تولد همسر، فرزندان و خصوصا مادر زن خود را فراموش می‌کنند.

آتروپین سولفات افتالمیک تزریقی:

اندیکاسیون تجویز این دارو برای افراد تنگ چشمی‌ است که حاضر نیستند موفقیت دوستان و همکاران خود را ببینند و مدام در صدد زیرآب‌زنی دوستانشان هستند. این دارو با سوزن گیج 15 درست وسط قرنیه بیمار به صورت آنتریور–پستریور تزریق می‌شود. تزریق با کمی ‌فشار صورت می‌گیرد تا علاوه بر اینکه چشم حسود بترکد و کور شود، تنگ چشمی ‌طرف هم ظرف سه سوت برطرف گردد.

ماینوکسیددی‌دی‌یل موضعی:

مصرف این دارو برای کلیه دانشجویان پزشکی استاجری به بعد (اعم از ذکور و انثی) الزامی‌است؛ به این دلیل که بتوانند طره‌ای از موهای خود را برای امور خطیری از جمله خواستگاری و ازدواج از توفان استرس‌های دوران اکسترنی و انترنی حفظ کنند. یک مثل اسکاتلندی معروف است که می‌گوید یک کچل همیشه یک کچل است حتی اگر پزشک
(ولو متخصص) باشد.

عموکسی‌سیلین 1 کیلوگرم:

عموی مهربان همه دندانپزشکان و بیشتر پزشکان. علاقه وافر دندانپزشکان به تجویز این دارو ایجاب می‌کند که در کیسه‌های یک کیلویی عرضه شود تا بیماران بتوانند روزی یک سیر (و یک دل سیر!) از این دارو برای درمان تمام امراض خود از جمله دندان درد، گوش درد و بوی بد دهان استفاده کنند.

سیتیکولین خوراکی:

زمانی که یک دانشجوی پزشکی عرق ریزان رو به روی استاد ایستاده و دربرابر چند جفت چشم متعجب ندامتگر، اسم یک سندرم خیلی خیلی معروف را به خاطر نمی‌آورد، بهتر است دو تا از این قرص‌ها سریع، بخورد و سرش را تا آن جا که می‌تواند پایین بگیرد تا خون به مغزش برسد و مخش به کار بیفتد!

لیتیو م‌1400 میلی‌گرم:

حداکثر فرآورده ژنریک جهانی این دارو 400 میلی‌گرم است، ولی از آنجایی که برای درمان برخی از اساتید سایکوتیک این مقدار کفاف نمی‌دهد، برای رفاه حال دانشجویان نگون‌بخت زیر دست ِ این عده از اساتید، کپسول‌های 1400 میلی‌گرم این دارو به بازار عرضه می‌شود. همچنین این دارو احتمالا بتواند برای کسانی که بخواهند مطالب ستون طنز درمانی را جدی بگیرند و در دنیا از آنها استفاده کنند، می‌تواند موثر واقع شود.

ترفن‌آدین:

برای رفع آلرژی و کهیر‌های جامعه محترم پزشکی بعد از خواندن برخی ستون‌های یخ در بهشت هفته‌نامه از جمله همین طنز درمانی خودمان، تجویز می‌شود.

منبع: طنزدرمانی هفته نامه سپید

نظر خوانندگان در مورد اين مطلب ارسال نظر شما
من برای جستجوی مطلب وارد سایت شدم کاش عنوان طنز داشت این مسخره بازی ها با عناوین جدی حیف است- k
ممنون از زحماتتون خیلی‌ سایت خوبی‌ دارید
این مطلب هم بسیار زیبا بود- داروساز